|
Trulli tisztázta a GPDA szerepét
2006.06.17. 19:46
Jarno Trulli cáfolta azon híreszteléseket, melyek szerint a versenyzők érdekvédelmi szervezete meggyengült volna a Michael Schumacher körüli botránynak köszönhetően, és tisztázta, a GPDA-t sportszerűtlenül keverték bele az ügybe.
A Monte-Carlói Nagydíjon történt incidens óta a GPDA abszolút rivaldafénybe került, hiszen egyesek arra szólították fel a szervezet egyik elnökét, Michael Schumachert, hogy mondjon le tisztségéről, mert nincs szükségük olyan irányítóra, aki szándékosan veszélyezteti a többiek biztonságát.
A GPDA legutóbbi silverstone-i ülésén a versenyzők kérdőre vonták Schumachert, akinek tisztáznia kellett a Monacóban történteket. Ugyan a megbeszélés zárt ajtók mögött zajlott le, és információk sem szivárogtak ki az ott történtekről, a GPDA állítólag tisztázta a nézeteltéréseket, és maga mögött hagyta a Schumacher ügyet.
Igen ám, de történtek furcsaságok az utolsó megbeszélésen, illetve azt követően. A silverstone-i ülésről többen is hiányoztak, köztük a világbajnok Fernando Alonso, a McLaren finnje, Kimi Raikkönen, csapattársa Juan Pablo Montoya, illetve a GPDA egyik vezetője, Mark Webber. Ezt tetézte, hogy a hét elején kiderült, Jacques Villeneuve kilépett a szervezetből, mely után egyesekben felmerült a kérdés: végleg szétesett a szervezet?
Trulli - aki a GPDA egyik igazgatójaként tevékenykedik - úgy érzi, alaptalanok a vádak, és helytelenül keverték bele a szervezetet a Schumacher ügybe, hiszen a GPDA egyedüli feladata a sport biztonságosabbá tétele.
"Azért alapítottuk meg a szervezetet, hogy javítsunk a biztonságon" - mondta. "Az elmúlt években rengeteg dolgot sikerült elérnünk, ám néha ezek nem látszanak, de ettől függetlenül még nem bukott el a GPDA. Rengeteg mindent elértünk, így büszkék lehetünk a munkánkra."
A Toyota versenyzője azt is elmondta, a GPDA nem ítélkezhet a versenyzők felett, így a Schumacher üggyel kapcsolatban sem léphettek fel.
"Mindenki úgy cselekszik, ahogy akar, és a Nemzetközi Automobil Szövetség (FIA) feladata, hogy eljárjon a kétes ügyekben. A GPDA nem ítélkezhet a versenyzők felett" - hangsúlyozta Trulli. "Nem azt mondom, hogy nem figyelmeztethetünk senkit, de a GPDA nem bíráskodhat. Személyesen megbeszélhetjük egymás között az ügyet, de ehhez nincs szükség a GPDA-ra, ezt bárki megteheti."
Trulli úgy gondolja, sportszerűtlenül keverték bele a GPDA-t a Schumacher ügybe, éppen ezért is választotta azt az utat, hogy még a silverstone-i ülés előtt megbeszélje a történteket a Ferrari hétszeres világbajnokával.
"A pénteki megbeszélés előtt sokakkal beszéltem, ám senkinek nem voltak komoly aggodalmai a történtekkel kapcsolatban" - magyarázta Trulli. "Csodálkoztam is, hogy a találkozón senki nem volt felháborodva, mindenki megtartotta a józanságát. Ennek nagyon örültem."
"A Monte-Carlói Nagydíjat követően az emberek a sajtóhoz fordultak, és a GPDA is belekeveredett az ügybe, mert azt állították egyesek, hogy valakinek le kellene mondania. Mikor eljött az idő, hogy a szervezet legutóbbi ülésén megbeszéljük a dolgot, senki nem kapálózott, hogy megtudja a részleteket."
"Szóval számomra véget ért az ügy. Személy szerint úgy érzem, hogy Michael megkapta a büntetését. Továbbra is keményen dolgozik a GPDA igazgatójaként a sport biztonságosabbá tételén."
"Ha problémám lesz a jövőben valakivel, akkor azt személyesen fogom elintézni. Ha nem lesz, akkor csöndben maradok. A biztonság a fő téma a GPDA ülésein. Ha beszélni akarok valakivel, akkor azt a GPDA-n kívül fogom megtenni."
| |